Ako omladiť svoju tvár doma

vrásky na čele ako sa zbaviť

Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme, ale postupom času si čoraz viac všímame jemné vrásky a mdlú pleť. Moderná medicína a kozmetológia nám ponúka mnoho rôznych spôsobov omladenia tváre.

Každá z nás chce vyzerať mlado v každom veku, no nie každý má peniaze a čas navštevovať drahé kozmetické salóny. Nezúfajte, pretože procedúry proti starnutiu môžete robiť doma. Pomôžu vám v tom prírodné produkty a chuť dosahovať výsledky.

Omladenie pokožky tváre ľudovými prostriedkami je skvelou príležitosťou, aby žena zostala vždy krásna. Tento postup sa dá urobiť aj doma, nepotrebujete na to veľa surovín ani peňazí. Všetko je úplne prírodné a bez chémie.

Metódy omladenia pleti

Zachovanie a udržiavanie mladistvej pleti je dlhodobý proces, ktorý zahŕňa nielen masku či peeling raz týždenne, ale aj neustálu starostlivosť o pokožku tváre. Tu je zoznam užitočných odporúčaní, ktoré vám pomôžu omladiť a osviežiť pokožku doma.

  • Udržujte rovnováhu vody v tele. Aby ste to dosiahli, musíte spotrebovať aspoň 1, 5 litra čistej vody denne. Ak je pre vás ťažké kontrolovať tento proces, jednoducho si zapíšte množstvo vody, ktorú vypijete, alebo si na telefóne nastavte časovač, ktorý vypočíta, koľkokrát denne potrebujete piť vodu.
  • Určite si strážte stravu. Strava by mala obsahovať čerstvé ovocie a zeleninu, sú bohaté na vitamíny potrebné na tvorbu kolagénu a elastínu.
  • Kávu a čierny čaj nahraďte zelenými odrodami nápoja. Sú prírodným antioxidantom, ktorý vám pomôže v boji za mladistvú pleť.
  • Používajte peelingy a peelingy. Exfoliujú pokožku, odstraňujú odumreté bunky a podporujú vznik nových, to znamená, že aktivujú regeneráciu pokožky.
  • Pravidelne si pripravujte pleťové masky – výživné a zvlhčujúce. To pomôže nielen nasýtiť pokožku chýbajúcimi vitamínmi a živinami, ale tiež zabrániť procesu starnutia a vyhladiť vrásky, ktoré sa objavili. Obzvlášť užitočné sú domáce masky vyrobené z prírodných produktov.
  • Ako viete, ultrafialové žiarenie prináša pre našu pokožku malý úžitok, tvár z toho rýchlo starne. Preto v lete používajte na tvár opaľovací krém. Ide o špeciálne krémy a mlieka s SPF filtrom. Sú potrebné na ochranu epidermy pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia.
  • Vlhkosť je veľmi dôležitým faktorom mladistvosti pokožky tváre. Nedostatok vlhkosti v bunkách epidermis vedie k ich starnutiu a spomaleniu regeneračných procesov. Preto je potrebné nielen obohatiť telo vodou zvnútra, ale zvlhčiť pokožku aj zvonka. Na tento účel sa odporúča denne používať zvlhčovače. Ak používate výživný krém, musíte ho striedať s hydratačným krémom (ráno - jeden, večer - druhý).

Ľudové prostriedky

Výborným prostriedkom na omladenie epidermy sú domáce masky. Na to sa používajú prírodné produkty, ktoré obsahujú obrovskú zásobu látok užitočných pre pokožku, vitamínov a stopových prvkov. Nižšie sú uvedené recepty na najúčinnejšie produkty na omladenie tváre:

  1. Aloe maska.Pre šťavu z aloe je lepšie brať mladé listy rastliny, ktorá má najmenej tri roky. Listy treba opatrne odrezať a dať na niekoľko dní do chladničky. Potom môžete šťavu vytlačiť a použiť. Jedna dezertná lyžica výživného krému sa musí dôkladne premiešať s jednou čajovou lyžičkou šťavy z aloe. Keď je zmes pripravená, musíte zaujať pohodlnú polohu, aplikovať masku na pokožku a relaxovať. Je potrebné nechať kompozíciu na tvári štvrť hodiny. Sledujte svoje pocity, ak zrazu pokožka začne intenzívne štípať, mali by ste masku okamžite zmyť.
  2. Medovo-vaječná maska.Na prípravu masky budete potrebovať proteín z jedného kuracieho vajca, dve čajové lyžičky múky (pšenice alebo kukurice) a jednu čajovú lyžičku prírodného medu. Zmiešajte všetky ingrediencie do hladka a naneste na pokožku tváre. Maska sa musí uchovávať asi 15 minút, potom sa opláchne studenou vodou.
  3. Brezová pleťová voda.Je tiež užitočné používať pleťové vody vyrobené z rastlinných produktov. Existuje úžasný recept na odvar na utieranie tváre na základe brezových púčikov. Mladé brezové listy alebo puky v množstve jednej polievkovej lyžice by sa mali variť s pohárom vriacej vody. Takáto pleťová voda sa infúzi asi jeden deň, potom sa musí filtrovať. Tento odvar sa odporúča denne utrieť tvár. Tento domáci liek je účinným tonikom proti starnutiu pre starnúcu pleť.

Napriek veľkému počtu receptov na omladenie epidermy doma sa stále odporúča aspoň občas navštíviť kozmetičku. Skúsený odborník určí váš typ pleti a odporučí vám produkty, ktoré môžete používať aj samostatne. Pred domácim peelingom sa obzvlášť oplatí získať názor odborníka, pretože sa neodporúča pre všetky typy pleti.