Neablatívna fototermolýza: bezpečná technika omladzovania

neablatívny laserový resurfacing

Dnes rôzne odvetvia medicíny, najmä kozmetológia, využívajú na omladenie rôzne pokročilé techniky, ktoré vám vo veľmi krátkom čase umožňujú dosiahnuť veľmi dobrý efekt. Ide najmä o laserové techniky, ktoré je možné použiť s poškodením povrchovej vrstvy kože aj bez nej. Neablatívna termolýza pomôže prinavrátiť pokožke mladistvosť.

Frakčné omladenie pokožky tváre a tela je laserová technológia vynájdená a patentovaná v Spojených štátoch v roku 2004 a získala celosvetové pozitívne hodnotenia na efektívne eliminovanie a liečbu rôznych prejavov starnutia pokožky a ďalšie. Dnes je to podľa štatistík najznámejší a najvyhľadávanejší laserový zákrok na trhu estetickej medicíny.

Po takýchto omladzovacích procedúrach sa regenerácia a obnova tkaniva vykonáva súčasne na troch úrovniach: na povrchu kože, v strednej a hlbokej vrstve tkaniva dermis medzi koagulačnými tepelnými kanálmi.

Neablatívna fototermolýza - moderný pokrok v kozmeteológii

Táto procedúra je bezpečnou a nechirurgickou metódou omladenia pleti, ktorej pôsobenie je zamerané na stimuláciu a úpravu štruktúry kožných buniek bez akýchkoľvek škodlivých zmien pre ľudský organizmus. Neablatívna fototermolýza dnes umožňuje:

  • Odstráňte mimické vrásky bez stopy;
  • Znížte rozšírenie pórov;
  • Úplne omladzuje tón pleti.

Okrem toho je táto technika veľmi účinná pri odstraňovaní pigmentácie kože, strií a jaziev vytvorených časom. Pomocou tejto metódy sa ľahko zbavíte hlbších a starších jaziev.

Na vykonanie tohto postupu sa používa špeciálny laserový lúč, ktorý je počas prevádzky stále rozdelený na malé mikrolúče. Počas omladzovacej procedúry je teda hĺbka a stupeň nárazu prístroja plne kontrolovaný bez poškodenia hornej vrstvy epidermy. Vo všeobecnosti možno účinok tohto lúča porovnať s peelingom alebo špeciálnym resurfacingom, ale na rozdiel od nich má efektívnejší účinok na omladenie pokožky. To znamená, že pri spracovaní oblasti pokožky zostávajú na jej povrchu niektoré mikropopáleniny, ktoré sú prirodzene odmietnuté pri ďalšom spracovaní. Ďalej sa v poškodených oblastiach začína rýchlo produkovať kolagén, čo prispieva k tvorbe nových mladých zdravých buniek.

Po vykonaní niekoľkých podobných postupov sa výsledok okamžite prejaví. Pokožka pacienta sa stáva rovnomernejšou so zdravou farbou a leskom. Jedným slovom, neablatívna metóda fototermolýzy je najlepšia v dnešnom omladzovaní pleti a za veľmi rozumnú cenu, ktorú si môže dovoliť každý.