Výber pleťového oleja na vrásky: tipy a top 10 prírodných produktov proti starnutiu

Ak sa budete smiať častejšie, môžete oddialiť vznik vrások. Štúdie ukazujú, že pri úsmeve sa „zapne" menej tvárových svalov, ako keď sa žena mračí. Takže záhyby sa nezdajú byť také intenzívne. Ale v praxi, dokonca aj u veselých dievčat, sú prvé drážky viditeľné po 25 rokoch. Často na čele, mostíku nosa a blízko očných viečok. A tu sú prírodné kozmetické oleje na tvár z vrások pripravené prísť na záchranu.

Keď hovoríme o prírodných liekoch na vrásky na koži, v prvom rade máme na mysli rastlinné a éterické oleje na tvár. Získavajú sa lisovaním „šťavy" za studena zo zŕn, semien, klíčkov.

Majú súbor prírodných zložiek, ktoré sú schopné riešiť problémy epidermy súvisiace s vekom. Obsahujú vitamíny, polynenasýtené mastné kyseliny, makro- a mikroelementy, rastlinné sacharidy.

Tieto látky spolu stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu, chránia pokožku pred škodlivými faktormi a mikroorganizmami, nasýtia ju vlhkosťou a kyslíkom. Sortiment olejov je navyše taký široký, že je vhodný pre každú peňaženku a pre každý typ pleti.

Samozrejme, môžete nad tým pokrčiť plecami. Ako napríklad, prečo strácať čas hľadaním vhodného prírodného pleťového oleja proti vráskam a následne z neho vyrábať špeciálne zmesi? Je jednoduchšie ísť do obchodu a kúpiť si hotový výrobok. Vo vzhľade je všetko logické. Ale v skutočnosti to, čo je pre vašu tvár lepšie - zakúpený krém alebo olej - je sporný bod.

dievča s omladenými pleťovými olejmi

Továrenský krém proti vráskam: klady a zápory

Krém je najbežnejšou kozmetickou formou, ktorú dievčatá používajú na vrásky. Dnes doslova každý výrobca ponúka na výber niekoľko anti-agingových sérií. V boji proti známkam starnutia dievčatá zvyčajne nešetria a marketéri to chápu. Na pultoch sa teda objavujú produkty s výťažkami zo zlata, perál, kmeňových buniek. . . Aké sú však výhody a nevýhody takýchto produktov?

  • Pohodlné použitie. Kúpou krému proti starnutiu sa zbavíte ďalších problémov. Nič netreba miešať, kombinovať, obohacovať a následne zmývať. Otvoril tubu a držte sa vrások.
  • Stojí to drahé. Skutočne efektívny a dobrý nástroj bude stáť pekný cent. Zároveň sú takéto výrobky zvyčajne balené v malých nádobách, takže tubu budete musieť obnoviť približne raz za mesiac.
  • Návykové. Podľa recenzií sú produkty pre starnúcu pleť rýchlo návykové, takže po 3-5 mesiacoch si budete musieť dať pauzu a vybrať si novú sériu proti starnutiu.
  • Pôsobí na povrchu. Krém nerieši uvedené problémy na hĺbkovej úrovni, ale len problémy maskuje. Dlhodobé používanie takejto kozmetiky skryje drobné záhyby, no hlbokých rýh sa už nezbavíte.
  • Obsahuje chemické prísady. Keď sa kozmetika vyrába v priemyselnom meradle, syntetické zložky sú jednoducho nevyhnutné. Sú potrebné pre „správnu" farbu, vôňu, konzistenciu a tiež na zabezpečenie dlhej trvanlivosti.

Krém z obchodu nedáva pokožke imunitu. Nástroj „funguje" presne dovtedy, kým ho neprestanete používať. Krém nezabraňuje vzniku nových rýh a „nenabíja" pokožku silou a potenciálom proti starnutiu.

oleje na omladenie pleti

Prírodné oleje na vrásky: klady a zápory

Prírodný olej namiesto krému na tvár najčastejšie používajú zástancovia domácej kozmetiky a tie dievčatá, ktoré v obchode nenašli vhodný prípravok proti starnutiu. Bylinné „elixíry" sú oveľa lacnejšie ako značkové produkty a často sú vhodné na riešenie vedľajších problémov. Napríklad okrem odstránenia vrások pomáhajú hydratovať či zbaviť sa akné, hoja rany na rukách a perách, odstraňujú kruhy okolo očí. Aké sú výhody a nevýhody prírodných olejov, ktoré stojí za to zdôrazniť?

  • Vyžaduje si dodatočný čas. Nie všetky oleje možno použiť ako nezávislý liek, napríklad namiesto krému. Vzhľadom na ich ťažkú konzistenciu je možné mnohé z nich aplikovať iba v kombinácii s inými komponentmi. V takýchto prípadoch sa vyrábajú masky a aplikácie. Na prípravu zmesi a na prijatie samotného postupu je potrebný čas. Navyše, často musíte produkt po použití opláchnuť, pretože sa nemusí úplne vstrebať. Tiež väčšina domácich liekov nie je uložená, takže zakaždým musíte "pribiť" čerstvú masku.
  • Majú obmedzenia pri používaní. Hoci mnohé druhy rastlinných „elixírov" majú antiseptické a protizápalové účinky, ženám s mastnou a problematickou pleťou sa odporúča, aby olejové kúry nezneužívali. V tomto prípade je potrebný špeciálny prístup a takmer vždy je potrebná kombinácia s inými komponentmi. Navyše nie všetky druhy olejov sú vhodné na každodenné použitie.
  • Cenovo dostupné a multifunkčné. Na rozdiel od priemyselných produktov proti starnutiu sú rastlinné oleje a estery lacnejšie. Navyše vydržia dlhšie. Navyše obsah tej istej fľaštičky možno použiť na tvár, vlasy a nechty.
  • Sú prirodzené a hypoalergénne. V olejoch nie sú žiadne syntetické zložky. Takmer všetky z nich sú tiež bezpečné a môžu spôsobiť alergie iba vtedy, ak existuje individuálna neznášanlivosť produktu.
  • Riešenie problémov súvisiacich s vekom na hlbokej úrovni. Zloženie olejov je podobné sekrétom ľudského tuku. To vám umožní preniknúť do hlbších vrstiev pokožky, nasýtiť bunky, stimulovať obnovu.
  • Majú dlhotrvajúci účinok. Prírodné oleje nasýtia pokožku zdravím v rezerve. Preto aj pri prestávke v olejovej starostlivosti možno zachovať účinok proti starnutiu: spontánny výskyt nových rýh sa na chvíľu zastaví.

Rastlinné oleje vás úplne nezbavia vrások na tvári. Takýto účinok majú snáď len „omladzujúce" injekcie a operácie plastického chirurga. Tieto prírodné produkty však dokážu „vymazať" malé priehlbiny a zlepšiť stav „tvrdohlavých" drážok. Okrem toho sa viditeľný výsledok dostaví maximálne po mesiaci pravidelných procedúr. Dôležitým bodom je účinná a dlhodobá prevencia vzniku nových záhybov.

Najlepšie oleje pre mládež: „tip-list"

Nedá sa jednoznačne definovať najlepší olej na tvár proti vráskam. Tu je dôležitý individuálny prístup. Niekto chváli ricínový „elixír". Iným dievčatám to nevyhovuje a vyberajú si kadidlový olej.

Ale na základe skúseností priaznivcov domácej kozmetológie si môžete urobiť „zoznam rad", ktoré oleje je najlepšie použiť na vrásky na tvári. Mimochodom, práve produkty z nášho zoznamu sú často súčasťou anti-agingovej kozmetiky kúpenej v obchode, čo výrobca hrdo uvádza vo svojej reklame.

vrásky na čele ako sa zbaviť mastnoty

gáfor

  • Popis. Esenciálny gáfrový olej sa získava destiláciou kôry, koreňov a konárov vavrínového stromu. Ide o východoázijskú rastlinu. Pre krásu berú iba esenciálny biely olej z gáfru. Používa sa ako radikálna kozmetická technika: keď potrebujete rýchlo dať do poriadku pokožku. Tento olej obsahuje unikátnu zložku bisabolol, ktorý je považovaný za analóg pantenolu. Ale produkt je veľmi koncentrovaný, má štipľavý zápach a vo svojej čistej forme môže zraniť pokožku. Preto sa gáfrový olej nemôže použiť ani ako základný olej. Jeho množstvo v kozmetických zmesiach je jasne obmedzené receptúrou, inak sú možné popáleniny.
  • Komu a na čo sa hodí. Tento liek sa odporúča pre problémy súvisiace s vekom a dievčatá s mastnou, zapálenou pokožkou. Bieli, odstraňuje jazvy a jazvy, zabraňuje vzniku rosacey, zmierňuje vrásky a akné, sťahuje póry.
  • Komu sa neodporúča. Gáforový olej by nemali užívať tehotné a dojčiace matky. Látka je kontraindikovaná aj pri epilepsii, astme, dermatitíde a ekzémoch.

Bielizeň

  • Popis. Rastlinný ľanový olej je „šťava" z ľanového semena. Jeden z najužitočnejších rastlinných produktov, ktorého využitie v kozmeteológii je prakticky neobmedzené. Môže sa používať v čistej forme a dokonca aj jesť. Hojí rany, praskliny, kožné ochorenia. Má súbor vitamínov potrebných na udržanie ženskej krásy. Vyznačuje sa veľkým množstvom polynenasýtených mastných kyselín v kompozícii, ktoré potrebuje epidermis a telo ako celok. Tieto látky sú nepostrádateľné ako antioxidanty a sú dôležité pre posilnenie imunity.
  • Komu a na čo sa hodí. Ľanový olej je predpísaný pre šupinatú, starnúcu a zapálenú pokožku. Hĺbkovo hydratuje, odstraňuje čierne bodky a vyhladzuje "pavučiny" na tvári. Zlepšuje celkový stav pokožky a zabraňuje vzniku zápalov, depresií, škvŕn.
  • Komu sa neodporúča. Prípravok nie je vhodný pre individuálnu intoleranciu.
horčičný olej na omladenie

olivový

  • Popis. Rastlinný olivový olej je „šťava" z plodov olív. Obsahuje prírodné antiseptiká a antioxidanty. Obsahuje vysokú koncentráciu vitamínu E a mastných kyselín dôležitých pre zdravie pokožky. Často sa používa v kozmeteológii v čistej forme a je tiež užitočný vo výžive. Produkt je možné kombinovať s inými látkami populárnymi v domácej kozmeteológii, ale je prísne zakázané pridávať ho do priemyselných výrobkov. Samotný olivový olej sa často používa na výrobu domáceho krému na tvár.
  • Komu a na čo sa hodí. Nepostrádateľný liek na suchú, starnúcu pleť. Dobre vyživuje, odstraňuje ryhy, odstraňuje vyrážky.
  • Komu sa neodporúča. Dievčatá s mastnou a zapálenou pokožkou môžu olivový olej aplikovať len v obmedzenom množstve, s častými prestávkami a nikdy nie v čistej forme.

Šípkový olej

  • Popis. Šípkový olej sa získava zo semien divokej ruže. Produkt je cenný v kozmeteológii, pretože môže byť použitý v čistej forme na starostlivosť o oči. Produkt je bohatý na kyselinu askorbovú - je jej tu rádovo viac ako v citróne. Vitamín C je kľúčovým faktorom pri omladzovaní.
  • Komu a na čo sa hodí. Ideálny liek na suchú pokožku. Chráni pred slnkom, odstraňuje škvrny, kruhy a pavučiny, hojí, nasýti vlhkosťou, zmierňuje opuchy.
  • Komu sa neodporúča. Šípkový olej nie je vhodný pre dievčatá s mastnou pleťou. Kontraindikované pri akné.
šípkový olej na omladenie

Olej z pšeničných klíčkov

  • Popis. Rastlinný olej z pšeničných klíčkov sa získava spracovaním obilných kláskov. Produkt je nasýtený vitamínom E, ktorý blokuje procesy vädnutia epidermy. Tento olej sa používa po plastickej korekcii a na starostlivosť o jemnú detskú pokožku. Môže byť použitý ako samostatná liečba.
  • Komu a na čo sa hodí. Užitočné pre šupinatú, citlivú, zapálenú a vráskavú pokožku. Môže byť použitý na očné viečka. Je predpísaný na prevenciu rosacey. Odstraňuje ryhy, vyživuje, priaznivo ovplyvňuje činnosť mazových žliaz.
  • Komu sa neodporúča. Prípravok nie je vhodný pre individuálnu intoleranciu. Tiež to nie je najlepšia možnosť liečby pre príliš mastnú pleť.

sezam

  • Popis. Rastlinný sezamový olej sa nazýva aj sezamový olej. Získava sa spracovaním afrického sezamu. Odporúča sa na starostlivosť o detskú pokožku, pri liečbe dermatitídy, psoriázy, ekzémov. Vhodné pre jemnú oblasť okolo očí. Bohaté na „vitamíny krásy", prírodné antioxidanty. Obsahuje látky, ktoré normalizujú hormonálnu hladinu. Môže sa používať ako samostatný kozmetický výrobok každý deň.
  • Komu a na čo sa hodí. V kompetentnej kombinácii je vhodný pre všetky textúry pokožky. Ale najúčinnejšie rieši problém olupovania a suchosti, bojuje proti vráskam. Zmierňuje opuchy, pomáha pri akné. Dobre chráni pred "zlým" slnkom.
  • Komu sa neodporúča. Prípravok nie je vhodný pre individuálnu intoleranciu.
sezamový olej na omladenie

rakytník rešetliakový

  • Popis. Rastlinný rakytníkový olej sa lisuje zo semena a dužinatej časti plodov rovnomennej liečivej rastliny. Prípravok sa vyznačuje vysokým obsahom kyseliny askorbovej, vitamínov A a E, ako aj ďalších látok dôležitých pre zdravie pokožky. Tento olej sa používa na liečbu popálenín, rezných rán, akné a iných kožných ochorení, vrátane lišajov. Avšak "šťava" z rakytníka v kozmeteológii sa zriedka používa neriedená. Produkt je ideálny na obohatenie hotovej kozmetiky.
  • Komu a na čo sa hodí. Vynikajúci liek na starnúcu, zapálenú a presušenú pokožku. Zastavuje zhoršovanie brázd v počiatočných štádiách. Odstraňuje pehy, pupienky. Môže sa aplikovať pod oči a dokonca aj na mihalnice.
  • Komu sa neodporúča. Prípravok nie je vhodný pre individuálnu intoleranciu.

marhuľový

  • Popis. Rastlinný marhuľový olej sa „extrahuje" zo semien marhuľových plodov. V kozmeteológii sa používa ako samostatný produkt aj ako rozpúšťadlová prísada do éterických olejov na tvár proti vráskam. Benefitom je vysoký obsah vitamínu F. Ide o súbor nenasýtených mastných kyselín, ktoré ženské telo potrebuje pre zdravú pokožku, vlasy a nechty. Táto látka tiež pomáha ďalším užitočným zložkám pôsobiť aktívnejšie na bunkovej úrovni. Marhuľový olej obsahuje tradičné „vitamíny krásy" – skupiny B, A, C atď. Môžu ho používať aj deti. Užitočné aj v boji proti celulitíde.
  • Komu a na čo sa hodí. Pomáha starnúcej, citlivej, šupinatej a zapálenej pokožke. Vhodné pre kombinovaný typ. Má omladzujúci účinok. Antibakteriálne vlastnosti umožňujú odstrániť akné a čierne bodky.
  • Komu sa neodporúča. Prípravok nie je vhodný pre individuálnu intoleranciu.
marhuľový olej na omladenie

broskyňa

  • Popis. Rastlinný broskyňový olej sa vyrába zo semien plodov broskyne. Veľmi ľahká textúra a zároveň veľmi výživná pre pokožku. Dobre sa vstrebáva a je vhodný na samostatné použitie. Dá sa aplikovať aj pod oči a na mihalnice. Obsahuje veľa nenasýtených mastných kyselín, ktoré zlepšujú celkový stav epidermis. Ďalej obsahuje vitamíny skupiny B, kyselinu askorbovú, vitamíny A a E. Vhodné pre dievčatá, ktoré sú náchylné na alergické reakcie na kozmetiku a potraviny.
  • Komu a na čo sa hodí. Odporúča sa pre starnúcu, šupinatú, citlivú a zapálenú pokožku. Odstraňuje "pavučiny", poskytuje zamatový efekt, vyrovnáva farbu, bojuje so začervenaním a hrbolčekmi.
  • Komu sa neodporúča. Prípravok nie je vhodný pre individuálnu intoleranciu.

koliesko

  • Popis. Rastlinný ricínový olej sa lisuje zo semena jedovatej rastliny – ricínovníka. Recyklovaný olej už neobsahuje škodlivé látky a pri správnom použití je dokonca veľmi užitočný. Ale nemôžete ho aplikovať na pokožku v čistej forme. Jeho „vrcholom" je v zložení kyselina ricínolejová, ktorá má rýchly účinok na zjemnenie pokožky. Ricínový olej sa často používa na zvýšenie hrúbky a rastu mihalníc, ako aj na odstránenie bradavíc. Používa sa ako zložka čistiacich zmesí na zapálenú pokožku.
  • Komu a na čo sa hodí. Odporúča sa pre starnúcu, citlivú, suchú a drsnú pokožku. Bojuje proti vráskam, olupovaniu, odstraňuje pigmentáciu. V správnej kombinácii s inými olejmi je účinným liekom na vrany pod očami.
  • Komu sa neodporúča. Prípravok nie je vhodný pre individuálnu intoleranciu.

V domácej kozmeteológii sa dievčatá často riadia princípom experimentu. Vyberajú napríklad vhodné kozmetické oleje na tvár, ktoré sú vhodné namiesto krému. Na starostlivosť o očné viečka sa kombinuje niekoľko druhov zeleninových „štiav" naraz. A pre aplikácie sú oleje doplnené o mliečne výrobky, zeleninové a ovocné pyré.

Bez ohľadu na to, ktorý olej na tvár proti vráskam sa vám páči – vždy pamätajte na bezpečnostné opatrenia. Produkt vopred otestujte v ohybe lakťa. A dievčatá s mastnou pokožkou by mali byť obzvlášť opatrné pri výbere receptov na kozmetické zmesi, ktoré obsahujú estery alebo rastlinné oleje.