Laserové omladenie pokožky tváre: užitočné tipy a triky

Laserová omladzovacia procedúra urobí pokožku tváre pružnou a pevnou.

Všetky ženy chcú vyzerať mlado. Keď sa objavila plastická chirurgia, mnohí bez váhania išli na operáciu. V súčasnosti sa objavilo frakčné laserové omladenie, ktoré nevyžaduje, aby ste šli pod nôž chirurga. Je to bezpečné a účinné. Mnoho hollywoodskych hviezd už využilo omladenie pleti laserom a boli spokojné, pretože dokonale pretvára ich tvár. Postup sa vykonáva pomocou laserovej mriežky a je lacný, takže na takúto transformáciu nemusíte zarábať veľa. V tomto článku vám povieme o mechanizme účinku a účinkoch laserového omladenia, aby ste nemali žiadne obavy.

Čo je to laserové omladenie pleti

Starnutie postihuje všetky ľudské vnútorné orgány a tkanivá a zatiaľ sa tento proces, žiaľ, nedá zastaviť. Tkanivá tváre navyše neovplyvňuje len prostredie, ale aj mimika, ako aj artikulačné a žuvacie funkcie. Z tohto dôvodu sú tkanivá tváre veľmi zraniteľné.

Ak sú mimické vrásky viditeľné aj v statickej polohe tváre, je to hlavný znak starnutia pleti. Deformujú sa aj mäkké tkanivá, objavujú sa pavúčie žily, novotvary a starecké škvrny, mení sa konfigurácia tváre a krku.

S pribúdajúcim vekom sa kolagénová štruktúra pokožky oslabuje, takže tkanivá ochabujú a črty tváre sa niekedy menia na nepoznanie. Z tohto hľadiska nie sú vrásky tým najhorším problémom „súvisiacim s vekom". Mladí ľudia majú dostatok kolagénu v koži, takže tkanivá tváre a tela úspešne odolávajú ptóze.

Postupom času sa však kolagénové vlákna tvoria slabo, a preto koža ochabuje, pod lícami sa objavujú „laloky", vačky pod očami, ovál tváre sa stáva nejasným, kútiky očí a pier klesajú, dvojité je viditeľná brada atď.

Len chirurg vám pomôže zbaviť sa ovisnutej brady, líc a viečok. Na tento problém je lepšie myslieť vopred a využiť laserové omladenie pleti skôr, než bude neskoro.

Jedným z najúčinnejších spôsobov boja proti veku je lifting. Dnes existuje pomerne veľa metód, ako urobiť facelift bez zásahu chirurga, ale väčšina z nich je nebezpečná alebo nie je taká účinná ako laserová rejuvenizácia.

Keď chce klient dosiahnuť rýchly výsledok, ide na kliniku na procedúru spevnenia pleti, no nakoniec dôjde k veľmi nepriaznivému efektu, ktorý prispieva k predčasnému starnutiu. Existujú neinvazívne technológie, ako sa zbaviť ochabnutej kože. Každá metóda má výhody a nevýhody, ale frakčné omladenie tváre je pre väčšinu klientov najvhodnejšou možnosťou, pretože prináša požadované výsledky bez chirurgického zákroku.

Hĺbkový chemický peeling a dermabráziu možno považovať za nie úplne relevantné metódy omladenia, aj keď v poslednej dobe sú veľmi populárne. Laserová technológia je moderná a bezpečná. Pacientovi nehrozí riziko infekcie a odborník môže presne kontrolovať hĺbku laserovej expozície a jej rovnomernosť. Toto sú veľmi dôležité výhody.

Poďme zistiť, ako laserové žiarenie pôsobí na ľudskú pokožku. Žiarenie ovplyvňuje biologické tkanivo. Chromofóry absorbujú svetlo v určitom rozsahu vlnových dĺžok. Štruktúry kože sú z 90 % zložené z vody. Pre vodu je rozsah vlnových dĺžok infračervené spektrum, pre hemoglobín - zelená, pre vlasy a pokožku melanín - červená. Chromofóry absorbujú laserové žiarenie, v dôsledku čoho sa svetelná energia v oblasti, ktorá obsahuje látku, premieňa na teplo.

Výsledkom omladenia pokožky tváre laserom je redukcia vrások

Za zmienku stojí rádiofrekvenčný lifting, ktorý sa predtým používal na omladenie pleti. Nepriniesla očakávaný výsledok a navyše bola nebezpečná. Hrozila atrofia podkožného tuku a mnohé ďalšie problémy. Laserové omladenie pleti je pre pacientov ideálnou možnosťou, jeho energia preniká do pokožky.

Aký je účinok laserového omladenia pleti

Ak sa stále niečoho bojíte a netrúfate si na frakčné omladenie tváre, prečítajte si recenzie pacientok, ktoré si tým už prešli. Uvidíte obdiv a radosť z dosiahnutého výsledku. Možno vás to povzbudí, aby ste si dohodli stretnutie s majstrom. Zákrok je takmer bezbolestný, nezaberie veľa času a nevyžaduje si dlhodobú rehabilitáciu ani chirurgický zákrok. Účinky laserového omladenia sú nasledovné:

  • Zbavte sa jaziev, pavúkov, strií a pigmentácií na tvári;

  • Zúženie pórov;

  • Pokožka bude pevnejšia a pružnejšia. To je možné vďaka skutočnosti, že počas procedúry sa kolagén a elastín syntetizujú v kožných bunkách pod vplyvom laserového žiarenia;

  • Redukcia vrások;

  • Odstránenie vranových nôh;

  • Zlepšená pleť;

  • Vzhľad jasnejšieho obrysu tváre.

Už týždeň po relácii bude výsledok zrejmý. Musí sa to však opraviť, takže bude potrebných niekoľko postupov. O tom, ako často by ste mali kliniku navštevovať, sa poraďte s odborníkom na omladzovanie laserom.

Ak sa vám nepáči váš odraz v zrkadle, urobte správne rozhodnutie kontaktovaním špecialistu na omladenie tváre laserom. Znova sa od neho informujte o tomto postupe a poraďte sa o kontraindikáciách. Nebudete ľutovať, že použijete službu, ktorá vrátila čas vašej pleti.

Laserové omladenie tváre: fotografie pred a po

Pleť tváre pred a po laserovej omladzovacej procedúre

Čo je to laserové omladenie pokožky tváre?

V závislosti od toho, ako hlboko laserový lúč preniká do vašej pokožky, sa mení mechanizmus účinku. Klient si môže sám vybrať najvhodnejšiu metódu omladenia tváre laserom.

Ablatívne laserové omladenie

Mikro oblasti pokožky sa odstraňujú pomocou lasera. Tie oblasti, ktoré boli poškodené, sa počas hojenia zmenšujú. Už po prvom sedení si všimnete úžasný výsledok.

Neablatívne laserové omladenie

Pri poškodení mikrozón sa v pokožke obnovuje kolagén a elastín. Laserový lúč preniká hlboko do pokožky pacienta, takže nedôjde k poškodeniu vonkajších vrstiev, v hlbších vrstvách dochádza k obnove kolagénu. Proces trvá dlhšie ako pri ablatívnej laserovej rejuvenizácii.

Najlepšou možnosťou je kombinácia rôznych typov laserového omladenia, pretože v tomto prípade sa bunky obnovujú ako na povrchu pokožky, tak aj v hlbších vrstvách. Ale stále by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Aké ďalšie typy laserového omladenia existujú?

Existuje niekoľko typov laserového peelingu:

  • Povrch. Táto metóda je určená na ošetrenie zdeformovanej hornej vrstvy kože, t. j. epidermis.

    Tento peeling vám umožní rýchlo odstrániť starecké škvrny a vyhladiť nerovnomernú pokožku.

    Povrchový peeling je vhodný na pery, dekolt, krk a okolie očí, čiže spoľahnite sa na tie najcitlivejšie partie.

    Takéto postupy zahŕňajú väčšinu typov frakčného omladenia tváre a všetky typy laserového resurfacingu pokožky.

    Majte na pamäti, že po povrchovom peelingu dôjde k úplnej obnove pokožky až po jednom až dvoch týždňoch, pretože takéto postupy poškodzujú epidermis.

  • Medián. Tento typ peelingu je vhodný pre tých, ktorí sa chcú zbaviť odumretých buniek v bazálnej (najnižšej) vrstve epidermis.

    Stredný peeling pomáha vyhladiť vrásky rôznej hĺbky, ako aj keloidné jazvy a strie. Okrem toho zbavuje pacienta bradavíc, plytkých jaziev, ktoré sú výsledkom akné, papilómov, vyrovnáva pleť, odstraňuje starecké škvrny. Stredný peeling postihuje problémové partie na krku, tvári, dekolte a rukách.

    Koža je ožarovaná častou mriežkou lúčov z rôznych typov laserov vrátane neodýmových, erbiových a CO2 laserov. Táto metóda sa nazýva zlomková. Každý typ lasera má svoje výhody a nevýhody. Sú spôsobené rôznymi vlnovými dĺžkami, hĺbkami prieniku a technikami postupu. Neexistuje žiadny laser, ktorý by výrazne prevyšoval ostatné.

    Úplne inou metódou stredného peelingu je laserová dermabrázia. Líši sa tým, že okrem lúčov laserových lúčov pokožka počas sedenia dostáva veľa dodatočnej energie, čo prispieva k tvorbe mikrovýbuchov, v dôsledku ktorých sa tkanivo vyparuje pôsobením lasera. V tomto prípade sa laserový resurfacing vykonáva pomocou CO2 a erbiového lasera.

  • Hlboký. Hĺbkový peeling zahŕňa laserové omladenie tváre, vykonávané pomocou prístroja s názvom Palomar, ako aj RF omladenie. Takéto metódy sa považujú za najúčinnejšie. Môžeme povedať, že ide o výťah bez operácie.

    Prístroj Palomar podporuje tvorbu veľmi hustej laserovej mriežky, vysielajúcej lúče lúčov na pokožku. Skladá sa z niekoľkých trysiek, chladiaceho prvku a riadiaceho mikroprocesora.

    Pri RF omladzovaní, spomínanom vyššie, laserové lúče prenikajú hlboko do epidermis. V tomto prípade sú hlboké vrstvy ovplyvnené rádiofrekvenčnou energiou. Vďaka tomu sa cielene zahrievajú problémové partie tváre a tela.

    Frakčné RF omladenie tváre aj laserové omladenie pomocou prístroja Palomar umožňujú zhustiť kolagénové zväzky a vytvoriť podpornú štruktúru pokožky. Okrem toho sa počas procedúry aktivujú omladzujúce a regeneračné procesy v tých oblastiach, na ktoré majster pôsobí laserom.

    Keďže oba zákroky sú bezpečné a eliminujú riziko poranenia pacienta, možno ich robiť aj na pokožke okolo očí, nielen na krku a rukách.

    Dúfame, že ste presvedčení, že omladenie tváre je možné bez plastickej chirurgie. Hĺbkový laserový peeling vyhladzuje hlboké vrásky, zjednocuje pleť a dodáva pleti mladistvý vzhľad.

    Výhodou frakčnej RF rejuvenizácie tváre a laserovej rejuvenizácie pomocou prístroja Palomar je zlepšenie efektu procedúr do šiestich mesiacov po absolvovaní kurzu.

    Ak sa hlboký laserový peeling vykonáva pomocou CO2 lasera, potom musí byť odborník vysoko kvalifikovaný, inak môžete na koži zanechať hlboké jazvy. Koniec koncov, toto zariadenie používajú plastickí chirurgovia ako skalpel.

Teraz o úľave od bolesti. Pri povrchovej a strednej expozícii kože sa používa lokálna anestézia. Pre hlboký peeling bude potrebná celková anestézia.

Aký typ peelingu potrebujete, závisí od zložitosti kozmetického defektu. Preto sa určite poraďte s odborníkom.

Laserová rejuvenizácia: kontraindikácie a indikácie

Ak sa pýtate, či vám pomôže frakčné omladenie laserom, prečítajte si indikácie, pre ktoré tento postup odborníci odporúčajú pre vynikajúce výsledky:

  • Strie, pavúčie žily a jazvy;

  • Rozšírené póry;

  • akné;

  • pigmentácia;

  • Ochabnutá, vyblednutá, ochabnutá pokožka;

  • Vrásky, vrany v oblasti očí.

Ak medzi týmito bodmi narazíte na niečo, čo je pre vašu pleť typické, určite si urobte kurz frakčného omladenia tváre a zabudnete na svoje problémy.

Kontraindikácie

Pred objednaním na kliniku na procedúru frakčného omladenia laserom sa musíte oboznámiť s kontraindikáciami. Ak ste na internete čítali negatívne recenzie o tejto metóde omladenia, nemali by ste byť naštvaní a úplne ju opustiť. S najväčšou pravdepodobnosťou autori takýchto recenzií jednoducho nezohľadnili prítomnosť kontraindikácií:

  • Zápalové procesy v oblasti liečby;

  • Kožné infekcie;

  • psoriáza;

  • Alergia;

  • Zhubné nádory v oblasti dopadu lasera;

  • Epilepsia.

Existuje oveľa viac indikácií ako kontraindikácií, takže ak nemáte nič z vyššie uvedeného, nemali by ste tento skutočne úžasný postup odmietnuť.

Ako prebieha procedúra omladzovania laserom?

Zákrok si vyžaduje špeciálny laser, ktorý účinne ošetrí problémové oblasti pokožky pacienta. Môže byť použitý na pokožku akéhokoľvek stavu a hrúbky.

Laserové lúče (frakcie) prispievajú k vyparovaniu malých oblastí kože, naše oči ich nevidia. Tkanivá sa zahrievajú, čo spôsobuje zničenie starého kolagénu a elastínu. Nejaký čas neuvidíte výsledok, stav pokožky sa nezmení, pretože pokožka nebude zvonka poškodená. Pokožka sa však začína zotavovať a vytvárajú sa nové bunky. Vďaka tomu sa pokožka čiastočne obnovuje a zlepšuje sa jej stav.

Procedúra omladenia tváre laserom sa vykonáva v niekoľkých krokoch:

  • Najprv majster pripraví pokožku klienta na nadchádzajúcu procedúru. Za týmto účelom sa postihnutá oblasť očistí a nanesie sa na ňu špeciálny krém, ktorý pomáha znižovať bolesť.

  • Špecialista starostlivo vyšetrí pokožku a zadá príslušné údaje do frakčného lasera.

  • Pomocou lasera sa oblasti pokožky v určitom sektore odparujú. Toto trvá asi pol hodiny.

  • Týmto je postup ukončený. Koža je ošetrená špeciálnou masťou.

Neočakávajte, že si všimnete účinok ihneď po opustení ordinácie špecialistu na laserové omladenie. Najprv koža sčervenie a môže dôjsť k miernemu opuchu. Neznepokojujte sa, je to prijateľné. Pokožka sa úplne zotaví do troch dní a účinok bude viditeľný po 10 dňoch.

Na konsolidáciu výsledkov by ste mali absolvovať kurz sedení, najmä ak máte výrazné kožné problémy. Frakčné laserové omladenie tváre a pokožky má kumulatívnu vlastnosť.

Sú možné následky po zákroku?

Vedľajšie účinky po omladení pokožky laserom sú možné, ale pozorované pomerne zriedka:

  • Vyskytuje sa mierne svrbenie.

  • Tvorba červených škvŕn v oblasti dopadu lasera.

  • Aktivácia herpes vírusu.

  • Porušenie integrity pokožky: olupovanie, drobné popáleniny, tvorba kôry.

Je potrebné si uvedomiť, že po laserovom omladení si nemusíte nevyhnutne všimnúť žiadny z uvedených príznakov. Ak k nim dôjde, prejdú do niekoľkých dní. U väčšiny pacientov všetko prejde bez následkov. Závisí to od citlivosti pokožky a jej štruktúry.

Približne 4% pacientov pociťuje negatívne dôsledky, ako napríklad:

  • Koža náchylná na seboreu je pokrytá bielymi bodkami (milia).

  • Po zákroku zostávajú jazvy alebo keloidy.

  • Hyperpigmentácia kože.

  • Exacerbácia herpesu a aktivácia jeho vyrážok (napriek prevencii).

Laserové omladenie: recenzie pacientov

  1. „Mala som laserovú procedúru na omladenie pleti vo veku 30 a 33 rokov. Chcem povedať, že by ste nemali veriť reklame, ktorá niekoľkokrát preháňa účinok. Samozrejme, existuje výsledok, ale nie taký pôsobivý, ako sa hovorí. Pleť sa mi stala pružnejšou, póry sa stiahli, tvár nadobudla sviežejší vzhľad, odstránila sa jemná sieťka, jemne sa vyhladili vrásky na čele, rozjasnili sa jazvičky, ktoré sa objavili po lete a zmenšili sa v priemere. Ak viete, aký to bude mať efekt a nebudete dúfať v zázračnú premenu, budete spokojní. Bolelo to najmä okolo úst a uší, napriek úľave od bolesti. Určite si treba zobrať v práci dovolenku, lebo von sa dá ísť až po 5-6 dňoch. Výsledok bude lepší, ak máte menej ako 40 rokov, keďže schopnosť regenerácie pokožky ešte nie je oslabená. A po 40 bude potrebných niekoľko sedení. Svojho času som si robila aj chemický peeling, no uvedomila som si, že je lepšie raz podstúpiť omladenie laserom. Je to rovnaké ako absolvovať celý kurz peelingov v polovici. A cena bude rovnaká. "

  2. „Chcem sa podeliť o svoje skúsenosti. Keď som začala uvažovať o frakčnom omladzovaní tváre, čítala som veľa recenzií na internete. Výsledok závisí od toho, aký skúsený je odborník, ktorý zákrok vykoná, akú máte pleť a aké vybavenie. Čiastočné omladenie som plánovala už dlho, konzultovala som to so svojou kozmetičkou viackrát, ale stále som sa nemohla rozhodnúť, pretože metóda je stále traumatická. Špecialista mi povedal, že je lepšie vykonať procedúru v predvečer víkendu, pretože trvá 2-3 dni, kým sa pokožka zotaví. Odkladala som návštevu salónu, no stále mi môj vek, nejasná oválna tvár a vrásky nedali pokoj. Robila som si mezoterapiu, no vrásky sa stále vracajú, pleť je drsnejšia a matnejšia. A rozhodol som sa!

    Poviem vám trochu o tom, ako sa postup vykonáva. Najprv sa aplikuje anestetická masť s anestetikom. Nezabudnite informovať svojho kozmetológa, ak ste alergický na látku. V tomto prípade majster použije iný nástroj. Masť na mňa zabrala do 20 minút a začalo sa omladzovanie. Ošetrenie tváre a krku trvalo asi 20 minút. Musím povedať, že pocity sú nepríjemné, ale znesiteľné. Existuje pocit mravčenia. Je veľmi dôležité používať moderný americký alebo taliansky laser, pretože sa považuje za bezpečný.

    Prešla polhodina a bolo jasné, prečo sa procedúra odporúča urobiť pred víkendom. Anestézia začala miznúť a koža veľmi sčervenela. Bol som autom, tak som sa rýchlo dostal domov, bez toho, aby som sa ukázal ostatným, a hneď som sa natrel regeneračným krémom. Ochladzuje pokožku a zmierňuje zápal. Kozmetička mi poradila, aby som si ho nanášala na pleť často a nenaparovala si tvár niekoľko dní.

    Moje začervenanie ustúpilo do jedného dňa. Na tých miestach pokožky, kde bol aplikovaný laser, sa objavili tenké kôry. To nie je strašidelné, pretože sa vytvorila nová koža a stará zmizla. Stačí pár dní počkať a natrieť sa regeneračným krémom. Štvrtý deň si môžete dať horúci kúpeľ. Po kúpeli tieto kôrky zmäkli, odstránila som ich a masírovala pokožku končekmi prstov. Potom je lepšie použiť hydratačný krém, potom sa nová pokožka rozžiari. Po týždni bol výsledok zrejmý: vyzeral som najmenej o päť rokov mladšie, starecké škvrny na čele a lícach zmizli, ovál mojej tváre sa stal viac tónovaným a vranie okolo očí sa zmenšili. Najviac ma potešila sotva viditeľná vráska na čele, ktorá bola pred zákrokom hlboká a kazila mi náladu. Moja kozmetička povedala, že výsledok bol vynikajúci. Ak reláciu zopakujete po mesiaci a pol, účinok sa môže konsolidovať na dlhší čas. Už som sa rozhodol, že si to určite zopakujem. "

Ako často by sa malo robiť omladenie laserom a ďalšie otázky pacienta?

Pred časom populárny laserový resurfacing tváre postupne nahrádza frakčná rejuvenizácia tváre (hladké omladenie).

Laserový resurfacing, hoci viedol k výsledkom, bol bolestivý zákrok s veľmi dlhým obdobím zotavenia. Navyše s vysokým rizikom komplikácií.

Postupne tieto negatívne dôsledky odchádzajú vďaka moderným laserom, ktoré sú vybavené skenermi kože.

Koľko procedúr je potrebných na to, aby procedúra čiastočného omladenia mala trvalý účinok?

Kozmetológovia odporúčajú podstúpiť aspoň päť procedúr na obnovenie starnúcej pokožky tváre. Prestávka medzi reláciami je päť dní. Ale kontaktovaním dermatológa si môžete vytvoriť svoj vlastný omladzovací program, ktorý bude brať do úvahy vlastnosti vašej pokožky.

Prvý výsledok možno vidieť už po štyroch dňoch od laserovej omladzovacej procedúry: pleť sa viac tonizuje, zlepší sa jej farba a štruktúra, vyhladia sa plytké vrásky.

Ak prejdete celým priebehom procedúr, efekt bude ešte pôsobivejší: vrásky a záhyby sa lepšie vyhladia, strie a jazvy zmiznú, póry sa zúžia, pokožka sa napne, pigmentové škvrny budú oveľa svetlejšie alebo úplne odstránené .

Účinok frakčného omladenia tváre spravidla pretrváva niekoľko rokov. Výsledok je viditeľný minimálne po dobu jedného roka. A stojí za to pamätať, že čím skôr kontaktujete kozmetológov, tým efektívnejší bude postup.

V akom veku je legálne podstúpiť laserové omladenie tváre?

Laserové omladenie tváre je možné vykonať od 17 rokov. V tomto veku môžu byť jazvy po akné, ktoré sa dajú liečiť týmto postupom. A zrelým ženám pomôže udržať príťažlivosť a mladosť.

Laserové lúče, ktoré ovplyvňujú problémové oblasti pokožky, stimulujú kožné bunky k produkcii kolagénu. To je užitočné pre všetkých starších ako 40 rokov.

V závislosti od toho, ako zložitá je chyba a ako presne laser ovplyvňuje pokožku, sa môže doba rehabilitácie líšiť - od jedného do dvoch týždňov.

Ako skoro sa môžete vrátiť do práce?

Nedá sa to s istotou povedať. To závisí od oblasti ošetrovanej oblasti, typu laserového omladenia a profesionality vašej kozmetičky. Niekto ide do práce za dva dni, iný až po troch týždňoch. Existujú aj prípady, keď sú pacienti pripravení pracovať už na druhý deň.