Bylinné recepty proti vráskam. Byliny na tvár: prospešné vlastnosti liečivých rastlín

Vrásky a iné kožné poruchy vznikajú vplyvom mnohých faktorov, vrátane psychických – stres, úzkosť, depresia.

Dôležitý je aj environmentálny problém – špinavá atmosféra megacities, klimatické zmeny, náhle zmeny vlhkosti a teploty vzduchu.

Často pleť predčasne starne kvôli nesprávne zvolenej alebo nekvalitnej dekoratívnej kozmetike alebo príliš aktívnej mimike.

Bylinné extrakty sú veľmi široko používané v kozmetike. A ešte užitočnejšie sú vo svojej čistej forme.

Bylinky poskytujú tú najlepšiu starostlivosť o krásu, mladosť a zdravie pokožky a my ich radi využijeme.

Byliny na tvár proti vráskam - výhody

Existuje veľké množstvo bylín, ktoré pomáhajú obnoviť turgor pokožky a robia ju mladšou. Aby ste však dosiahli požadovaný omladzujúci účinok, odporúčame vám použiť nasledujúce liečivé rastliny:

  • Aloe - hydratuje a omladzuje pokožku
  • Nechtík – hydratuje, dezinfikuje, upokojuje a vyhladzuje vrásky
  • Žihľava – pomáha urýchliť metabolické procesy v tkanivách a obnovuje elasticitu pokožky
  • Levanduľa – osviežuje, upokojuje a obnovuje farbu pleti
  • Podbeľ – vyhladzuje, hydratuje a robí pokožku zamatovou na dotyk
  • Petržlen – vyhladzuje vrásky, hydratuje, vyživuje a bieli pokožku, vďaka čomu je mladá a fit
  • Mäta – osviežuje a tonizuje starnúcu pleť
  • Púpava – pomáha zbaviť sa pigmentácie
  • Rozmarín - má vyhladzujúce vlastnosti, dobre napína a omladzuje pokožku
  • Harmanček - obnovuje pokožku, zastavuje jej vädnutie, zabraňuje tvorbe vrások
  • Jarabina – čistí pleť, vyhladzuje vrásky a pôsobí ako ľahký antioxidant
  • Tymián - účinne hydratuje suchú pokožku, čím zabraňuje tvorbe vrások
  • Šalvia – používa sa ako prírodný liftingový prostriedok
  • Praslička roľná – odstraňuje ochabnutú pokožku, pomáha pri mastnej a problematickej pokožke tváre

Recepty na masky proti vráskam

Vrásky môžete odstrániť pomocou pleťových masiek vyrobených z liečivých bylín. Používajte bylinky čerstvé aj sušené.

Maska proti vráskam pod očami

Vrásky pod očami pomôže odstrániť bylinná maska zo sušených kvetov plantain, mäty a harmančeka. Nasekajte a zmiešajte bylinky po 1 polievkovej lyžici, zalejte ich pohárom vriacej vody a varte na miernom ohni 10-15 minút. Potom vodu preceďte, do bylinkovej dužiny pridajte 1 lyžičku zemiakového škrobu a dobre premiešajte. Pred nanesením masky na tvár ju najskôr namažte výživným krémom. Nechajte pôsobiť 20 minút, potom opláchnite vodou s izbovou teplotou.

Maska na blednúcu a starnúcu pleť

Maska z listov šalvie, ľubovníka, harmančeka a lipy pomáha odstraňovať vrásky z blednúcej a starnúcej pleti. Odmerajte suché prísady v rovnakých pomeroch - jednu čajovú lyžičku naraz. Pomocou mlynčeka na kávu ich dôkladne pomelieme na múku. Zalejeme vriacou vodou. Potom pridajte lyžicu kyslej smotany a lyžičku rastlinného oleja. Naneste masku a po 20 minútach opláchnite vodou pri izbovej teplote.

Mäta, plantain, harmanček

Dokonale pomáha maska zo sušených bylín mäty, skorocelu a harmančeka. Musia byť zmiešané v rovnakých častiach, rozdrvené a varené desať minút na miernom ohni. Potom to všetko preceďte a do vody pridajte zemiakový škrob. Pred aplikáciou tejto masky na tvár ju musíte namazať výživným krémom. Nechajte masku pôsobiť dvadsať minút.

Maska nechtíka

Vrásky na tvári odstránite nechtíkom lekárskym: 1 polievkovú lyžicu tejto bylinky zalejte 1 pohárom vriacej vody a nechajte 30 minút lúhovať. Do výsledného nálevu namočte gázový tampón a priložte na tvár. Keď obrúska začne schnúť, vyberte ju a umyte teplou vodou.

Ďalší ľudový recept na výživnú a vyhladzujúcu masku pre starnúcu pleť

Jemne nakrájajte a primiešajte lyžičku kvetov liečivého harmančeka, lyžicu čerstvých brezových listov, lyžičku ihličia. Rozdrvenú hmotu zalejeme prevarenou vodou, aby vznikla pasta. Pridáme jeden žĺtok a lyžicu tvarohu. Rozdrvte všetky zložky a naneste na pokožku tváre po dobu 25 minút. Opláchnite teplou vodou.

Ľudový recept na bylinkovú pleťovú vodu proti vráskam

1 polievkovú lyžicu sušených kvetov rumančeka zalejeme 1 pohárom suchého bieleho vína a necháme 2 týždne lúhovať. Starnúcu pleť utierajte týmto pleťovým mliekom ráno a večer, po utretí naneste na tvár výživný krém.

Bylinky sa oddávna považujú za účinný ľudový prostriedok proti vráskam. Je dôležité, aby ste tieto recepty používali nie príležitostne, ale neustále alebo v opakovaných kurzoch, a potom vám jednoduché, ale veľmi účinné recepty pomôžu vyhladiť zmeny súvisiace s vekom a hlboké vrásky sa nebudú objavovať veľmi dlho.

Moderná kozmetológia ponúka obrovské množstvo produktov starostlivosti navrhnutých tak, aby sme boli krásne. No, ak ste fanúšikom starostlivosti pomocou prírodných prostriedkov, zistite, ktoré bylinky sú užitočné pre suchú, mastnú, problémovú pokožku tváre a tela, pomocou ktorých liečivých rastlín sa môžete uchrániť pred podráždením a alergiami. ako omladzovať pokožku tváre. Najprv však všeobecné odporúčania o používaní liečivých rastlín v starostlivosti.

Pravidlá a metódy používania prospešných bylín na starostlivosť o pokožku tváre v kozmeteológii

Pamätajte, že liečivé rastliny nenahradia správnu starostlivosť o vašu pokožku, preto ich používajte v starostlivosti ako doplnkový produkt. Ich správnym a neustálym používaním určite dosiahnete želaný výsledok.

Pred použitím byliniek sa uistite, že nie ste alergický na konkrétnu rastlinu. Aby ste to dosiahli, najskôr vyskúšajte ich účinok na malú oblasť pokožky a ak je všetko v poriadku, môžete ho bezpečne použiť na starostlivosť o seba.

Kde sa dajú kúpiť potrebné suroviny? Samozrejme, že sa to dá urobiť v lekárni. No, ak máte počas sezóny možnosť zbierať potrebné bylinky vlastnými rukami (treba to robiť na miestach šetrných k životnému prostrediu, ďaleko od diaľnic a priemyselných zón), bude to ešte lepšia možnosť.

Po zakúpení bylinky si pozorne prečítajte návod na jej prípravu a použitie, pretože niektoré rastliny je potrebné uvariť a použiť ich nálev, iné je potrebné uvariť a použiť ich odvar. Suroviny pred varením pomeliete: tak sa rýchlejšie a lepšie uvaria a vašej pokožke dodajú maximum prospešných látok.

Čerstvé bylinky použite ihneď alebo si ich môžete zásobiť pre budúce použitie tak, že ich dobre vysušíte a potom použijete v sušenej forme.

Rastliny môžu byť použité v starostlivosti niekoľkými spôsobmi:

  • používajte kocky ľadu z bylinných odvarov (takto sa ich môžete rýchlo zbaviť doma);
  • umyte ich odvarom alebo infúziou;
  • pridávať odvary do masiek a krémov;
  • vo forme parných kúpeľov na tvár (urobte to pred začatím procedúry);
  • pre telo - urobte si kúpele s odvarmi a infúziami;
  • vo forme obkladov.

Pamätajte, že obklady musia byť teplé. Za týmto účelom namočte obrúsok alebo uterák do teplého vývaru a na chvíľu ho priložte na tvár.

Frekvencia používania bylinných obkladov a masiek závisí od typu pleti: ak je problematická alebo mastná, tak dvakrát týždenne a ak máte suchý typ, používajte ich raz za sedem až desať dní.

Bylinky na mastnú, zmiešanú a problematickú pleť

bylinky pre mladistvú pleť

V prírode existuje množstvo rastlín, ktoré sa v ľudovom liečiteľstve oddávna používajú na starostlivosť o mastnú alebo zmiešanú pleť so sklonom k rôznym druhom problémov, ako sú akné, komedóny a zápaly. Tu sú niektoré z nich:

  • : už dlho sa používa v kozmeteológii pre svoje protizápalové vlastnosti, úspešne bojuje proti akné a akné;
  • aloe: dokonale dezinfikuje, sťahuje póry a zabraňuje vzniku vyrážok;
  • nechtík: výborný liek na boj so zápalmi a vyrážkami;
  • petržlen: bieli tvár a znižuje mastnotu;
  • plantain: vysušuje vyrážky a zabraňuje ich vzniku;
  • lipa: má dobré čistiace vlastnosti, znižuje mastný lesk.

Bylinky pre mladistvú pokožku tváre

Ak máte starnúcu pleť, musíte vo svojej starostlivosti používať prípravky, ktoré zabraňujú vzniku vrások, zvyšujú turgor pokožky a eliminujú zmeny súvisiace s vekom v podobe stareckých škvŕn a iných prejavov. Byliny majú nasledujúce vlastnosti:

  • púpava: účinná v boji proti stareckým škvrnám;
  • šalvia: má sťahujúce vlastnosti, robí vrásky menej nápadné;
  • harmanček: spomaľuje starnutie, bojuje proti vyblednutiu.

Teraz už viete, ktoré bylinky sú prospešné pre pokožku tváre a tela v závislosti od jej typu. Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu udržať si krásu a upravený vzhľad.

Aké sú najprospešnejšie bylinky na tvár? Stručný, ale komplexný prehľad liečivých rastlín vám umožní vybrať si presne ten, ktorý sa rýchlo a efektívne vyrovná s problémom, ktorý sa objavil. Indikácie pre ich domáce použitie, pravidlá používania a najúčinnejšie recepty nájdete tu.

Liečivé byliny sú veľkou skupinou rastlín, ktorých časti sa používajú ako suroviny na preventívne a terapeutické účely v medicíne a kozmeteológii. Môžete si ich z nich vyrobiťúžasné masky na pokožku tváre, ktoré dokážu vyriešiť rôzne problémy - od vyhladenia vrások až po odstránenie najzapálenejšieho akné. Len treba vedieť, ako správne používať bylinky na tvár a aké špecifické vlastnosti má každá z nich. Zároveň nie je vôbec potrebné vedieť správne zbierať, skladovať a sušiť liečivé rastliny, pretože v lekárňach sa predávajú prípravky pripravené na použitie.

Recenzia bylín na pokožku tváre

Existuje veľké množstvo liečivých bylín na tvár a je veľmi ťažké im porozumieť. Aby ste sa v tejto rozmanitosti nestratili, stačí si určiť, ktorého problému sa chcete najviac zbaviť. Môže to byť akné alebo vrásky alebo dvojitá brada, suchá alebo mastná pleť. Aby ste odstránili nešťastie, ktoré vám zasahuje do života, musíte si vybrať samotné bylinky.

  • Aloe- proti akné a na.
  • Butterbur- kontrola mazových žliaz.
  • Slamienka- proti rôznym druhom zápalov na tvári.
  • Breza- pre mastné typy pleti.
  • dub- eliminuje mastný lesk z tváre.
  • Oregano- na zvlhčenie.
  • ľubovník bodkovaný- má protizápalové vlastnosti, užitočné proti akné a akné.
  • Calendula- neoceniteľný pri zápalových procesoch, vyrážkach, upokojuje podráždenú pokožku, hydratuje.
  • Nettle- jeden z najlepších produktov starostlivosti o mastnú pleť s čistiacimi vlastnosťami.
  • Levanduľa- pôsobí upokojujúco na podráždenú, unavenú pokožku.
  • Lipa- proti mastnému lesku na pokožke.
  • Lopúch(koreň) - užitočné pre mastnú pleť.
  • Podbeľ- robí pokožku hladkou a hodvábnou, eliminuje vyrážky.
  • mäta- používa sa proti mastnote a nadbytku mazových sekrétov.
  • Petržlen- má bieliace vlastnosti.
  • Plantain- lieči mastnú pleť a akné.
  • Púpava- proti stareckým škvrnám.
  • Rozmarín- vyhladzuje vrásky a má omladzujúci účinok. Najlepší protizápalový a regeneračný prostriedok: zastavuje proces starnutia, zabraňuje skorému vzniku vrások, lieči akékoľvek akné a pupienky.
  • Rowan- má vysoko účinný čistiaci účinok: odstraňuje čierne bodky.
  • Tymián- potrebný na zvlhčenie suchej pokožky.
  • séria- používa sa na liečbu alergií a rôznych vyrážok na tvári.
  • Šalvia- má liftingový efekt, robí pleť žiarivú a mladistvú.
  • Praslička roľná- Odporúča sa pre starostlivosť o mastnú pleť.

Všetky tieto prospešné bylinky pre pokožku tváre sú len špičkou ľadovca v obrovskom mori. V skutočnosti je ich oveľa viac (v medicíne existuje viac ako 2 000 názvov liečivých rastlín), ale pre domácu kozmetológiu bude stačiť týchto 20.

Ak máte doma debničku so zázračnou zbierkou niektorej z týchto byliniek, určite túto skutočnosť využite na to, aby ste si dali do poriadku pokožku, s ktorou neustále vznikajú nejaké problémy.

Ak narástli natoľko, že už prekážajú v živote, vyberte im konkrétnu liečivú rastlinu: existujú na to určité indikácie.

Masky, ktoré si môžete vyrobiť doma, pomôžu predĺžiť mladosť pokožky tváre, vyzerať sviežo a upravene.

Ako vyrobiť a použiť domáce peelingy na tvár:

Indikácie pre použitie liečivých rastlín

Veľmi často vyvstáva otázka, ktoré bylinky na tvár použiť na konkrétny problém. Na uľahčenie hľadania správnych surovín existujú v bylinnej medicíne špeciálne indikácie na domáce ošetrenie pokožky bylinkami. Použite ich, aby ste si cielene a nie náhodne zásobili bylinkou, ktorú potrebujete.

  1. Bylinky, slamienka, ľubovník bodkovaný, nechtík, levanduľa, podbeľ, skorocel, harmanček, šnúrka.
  2. Bylinky na mastnú pleť: aloe, lipkavec, breza, dub, žihľava, lipa, koreň lopúcha, mäta, skorocel, praslička roľná.
  3. Bylinky na suchú pokožku: oregano, nechtík, tymian.
  4. Bylinky proti vráskam: podbeľ, rozmarín, harmanček, šalvia.
  5. Byliny s čistiacim účinkom: jarabina, žihľava.
  6. Byliny proti stareckým škvrnám: púpava, petržlen.

Ako je zrejmé z tohto zoznamu indikácií, bylinky na akné na tvári sú jednou z najpočetnejších skupín a nie je to prekvapujúce. Liečivé rastliny obsahujú dostatočné množstvo organických kyselín, fytoncídov a tanínov, ktoré majú protizápalové vlastnosti. Dezinfikujú postihnutú pokožku, upokojujú podráždenie a lokalizujú a potom odstraňujú oblasti zápalu. Preto pre tých, ktorí majú problémovú pokožku, sa bylinky odporúčajú na povinné používanie. V období dospievania, pri absencii alergií, sa na liečbu juvenilného akné môžu použiť aj liečivé prípravky. Maximálny úžitok z bylín možno dosiahnuť, ak sa všetko robí správne.

Pravidlá používania bylín

Aby bylinky pre pokožku splnili zadanú úlohu, musíte si z nich vedieť správne pripraviť liečivý odvar (nálev) a správne ho doma používať. Nie je potrebné si myslieť, že liečivé rastliny sú absolútne bezpečné a nemôžu ublížiť. Tí, ktorí sú oboznámení so základmi bylinnej medicíny, vedia, že niekedy spôsobujú najstrašnejšie alergické reakcie aj pri vonkajšom použití. Preto sa najprv musíte oboznámiť so základmi domácej kozmetológie pomocou bylín a potom celú túto vec uviesť do praxe.

  1. Najjednoduchším riešením akéhokoľvek kožného problému je kúpiť bylinku, ktorá zodpovedá indikáciám (vo forme suchého zberu) v najbližšej lekárni, preštudovať si pokyny, uvariť a použiť výsledný odvar na určený účel. Liečivé bylinné infúzie a odvary na pokožku sa môžu pridať do akejkoľvek masky na tvár.
  2. Najefektívnejším riešením je zbierať liečivé suroviny sami v lese, na poli, na letnej chate - na akomkoľvek mieste, ktoré je v dostatočnej vzdialenosti od mesta, závodov a tovární, priemyselných zón a hlavných diaľníc.
  3. Skontrolujte trávu, či neobsahuje alergény pre vašu pokožku.
  4. Ak sa bylinky zbierali samostatne, dajú sa použiť ihneď, čerstvé: bude to dokonca zdravšie, pretože budú stále plné rôznych látok. Môžete sa nimi zásobiť pre budúce použitie, aby ste si počas dlhých zimných večerov užili ich kozmetický efekt. Nazbierané liečivé rastliny treba sušiť vo vetraných suchých miestnostiach, kam neprenikajú priame slnečné lúče. Zároveň ich treba neustále miešať, aby nezatuchli a nesplesniveli. Bude to trvať dva týždne - nie menej.
  5. Jedno pravidlo týkajúce sa používania bylín na kozmetické účely treba prísne dodržiavať. Čerstvé suroviny by sa mali spotrebovať okamžite, do 1–2 dní. Trvanlivosť suchých bylín (ak sú uchovávané v škatuliach alebo papierových vreciach) nie je dlhšia ako 2 roky.
  6. Veľmi dôležitým bodom je, ako správne pripraviť bylinné odvarky na tvár (alebo infúzie). Najprv musíte rastlinu nasekať: nasekajte čerstvú trávu nožom a suchú trávu len rozdrvte v rukách. Potom zalejte výsledný prášok (1-2 polievkové lyžice) vriacou vodou (pohár) práve odstavenou z ohňa. Najlepšie je to všetko robiť v sklenených alebo keramických nádobách. Ak potom lektvar zatvoríte viečkom a necháte ho pol hodiny pôsobiť, výsledkom bude voňavý bylinkový nálev, ktorý je veľmi prospešný pre pokožku. Ak ho vložíte na 20–30 minút do vodného kúpeľa, dostanete rovnako liečivý odvar. Zostáva už len oba produkty precediť a pridať do domácich kozmetických masiek.
  7. Ale väčšina produktov na tvár stále používa drvené listy alebo kvety rastlín.
  8. Vo všeobecnosti platí, že každá pleťová maska vyrobená z prírodných produktov, ktoré si zvyknete robiť doma, môže byť vyrobená s bylinkami. Na tento účel stačí nahradiť kvapalinu v ich zložení (voda, džús, mlieko) odvarmi a infúziami z liečivých rastlín v rovnakých množstvách, ako je uvedené v receptoch.
  9. Bylinné pleťové masky sa odporúčajú pre problematickú pleť - každý druhý deň, pre mastnú pleť - 2x týždenne, pre suchú pleť - 1x za 7 dní. Ak sa odvary z bylín na pokožku používajú ako pravidelné profylaktické činidlo (proti predčasnému výskytu vrások, na prevenciu tvorby akné atď. ), Potom takéto masky postačí raz za 10 dní, pretože sú veľmi silné a účinné vo svojich účinkoch na epidermis.
  10. Pleť je možné ošetrovať nielen bylinnými maskami. Ďalším spôsobom využitia liečivých rastlín na tento účel je každodenné umývanie. Rovnaká pripravená infúzia alebo odvar sa naleje do umývadla s filtrovanou teplou vodou (1 pohár suroviny na 500 ml vody): stačí si umyť tvár výsledným roztokom dvakrát denne.
  11. Ak nemáte čas na takéto procedúry, môžete si tvár niekoľkokrát denne utrieť vatovým tampónom namočeným v pripravenom bylinnom odvare.

Existuje mnoho spôsobov, ako používať bylinky, ktoré sú dobré pre vašu pokožku. Hlavná vec je vedieť vybrať správnu liečivú rastlinu na vyriešenie vášho problému a správne ju použiť. V ľudovom liečiteľstve a domácej kozmeteológii nájdete veľa receptov na všetky druhy bylinných masiek a tonikov. Cieľom každého z nich je predĺžiť mladosť a krásu pokožky tváre.

Recepty na bylinné pleťové masky

Napriek rozmanitosti a množstvu rôznych receptov sa s bylinkami nemôžete príliš uniesť. Môžete začať s liečbou maskami, potom zmeniť rastlinu a začať trieť kockami, potom - používať tonikum každý deň, ale opäť z inej bylinky. Všetko by malo byť s mierou.

Púpava proti stareckým škvrnám

Rozdrvte listy púpavy (3 polievkové lyžice), pridajte studenú filtrovanú (alebo prevarenú alebo minerálnu) vodu (2 čajové lyžičky), roztopený med, kým nebude tekutý (2 polievkové lyžice).

Palina proti vyrážkam

Pripravíme si odvar z paliny, rozriedime ňou (2 polievkové lyžice) ešte nevychladnutú hustú ovsenú kašu, uvarenú v čerstvom plnotučnom mlieku (berieme také množstvo ako odvar z paliny), pridáme nasekanú citrónovú kôru (2 ČL).

Aloe na akné

Listy aloe uchovávajte v chladničke 1–2 týždne, vytlačte z nich šťavu (polievková lyžica), zmiešajte s prírodnými ovsenými vločkami rozdrvenými na múku (2 polievkové lyžice).

Harmanček na suchú pokožku

Kvety harmančeka pomelieme (2 polievkové lyžice), zmiešame s čerstvým, prírodným, najlepšie plnotučným kefírom (v rovnakom množstve), pridáme surové vajíčko.

Rebríček na zlepšenie pleti

Čerstvé kvety rebríka a šťaveľové listy pomelieme (po 1 polievkovej lyžici), pridáme k nim rozvaľkané ovsené vločky rozdrvené na múku (1 polievková lyžica), surový žĺtok (môžeme použiť celé vajce).

Byliny na tvár: prospešné vlastnosti liečivých rastlín pre pokožku

Mnoho ľudí má tendenciu riešiť svoje kožné problémy, ako sú ekzémy, akné či psoriáza, pomocou rôznych kozmetických prípravkov a zabúdajú na to, aké dôležité je udržiavať telo zdravé zvnútra.

Bylinkové čaje môžu prísť ku koreňu problému. Pomôžu odstrániť toxíny, čo určite priaznivo ovplyvní stav vašej pokožky. Biologicky aktívne rastlinné zložky podporia funkciu pečene, pomôžu detoxikovať krv a lymfu a budú príjemným spestrením vášho jedálnička.

Koreň lopúcha (Arctium lappa) je vo vedeckom svete známy liečiteľ, priaznivo pôsobí na pečeň, obličky, žlčník a lymfatický systém, čistí každú bunku tela.

Prvým znakom „preťaženia" tela toxínmi je zhoršenie vzhľadu pokožky. Naše telo sa snaží odstrániť toxíny prostredníctvom potu, čím otravuje epidermis. Naturopat Charol Tilgner odporúča piť čaj z koreňa lopúcha na boj s akné, psoriázou, ekzémom a vriedkami.

S nechtíkom

Nechtík alebo nechtík je ďalším výborným základom bylinkového čaju, ktorý prospieva vašej pokožke. Rastlina má vlastnosti pri hojení rán, priaznivo pôsobí na lymfatický systém a podporuje trávenie.

Stagnácia v tráviacom trakte je bežný jav, ktorý vedie k preťaženiu pečene a kožným vyrážkam spôsobeným troskou v tele.

Podľa The Herbal Pocket Guide je nechtíkový čaj bohatý na karotenoidy a ďalšie antioxidanty, ktoré vysvetľujú protizápalové vlastnosti nápoja.

So žihľavou

Bylinkárka Susan Weedová považuje žihľavu za cennú bylinku na vlasy, tvár a pokožku hlavy. Listy žihľavy pôsobia protizápalovo na tráviaci trakt a sú bohaté na vitamíny a minerály vrátane vitamínu K, selénu, zinku, chrómu a bóru. Pravidelná konzumácia žihľavového čaju čistí krv a následne aj pokožku.

Len čerstvá žihľava štípe. Sušené lístky určené na varenie bylinkového čaju vás určite „nehryzú", no dodajú pokožke jas, hladkosť a bezchybný vzhľad.

Výhody byliniek pre pokožku

Bylinky majú jedinečný účinok na pokožku.Majú protizápalové, hojivé, vyživujúce a tonizujúce vlastnosti.Rastliny sú skutočným skladom živín. Ich chemické zloženie obsahuje všetky zložky potrebné pre starostlivosť o pleť, ako sú:

Vyvodzovanie záverov

Ak čítate tieto riadky, môžeme konštatovať, že stále hľadáte spôsob, ako omladiť svoju tvár a zbaviť sa vrások, ktorých pohľad v zrkadle vás znepokojuje.

Vykonali sme prieskum, preštudovali sme množstvo materiálov a čo je najdôležitejšie, otestovali väčšinu metód a prostriedkov proti vráskam, od tradičných metód až po procedúry, ktoré môžu lekári ponúknuť. Verdikt znie:

Ak všetky opravné prostriedky poskytli, bol to len malý dočasný výsledok. Akonáhle boli procedúry zastavené, po niekoľkých dňoch sa všetko vrátilo.

Existujú určité kontraindikácie pre použitie bylín ako prostriedku proti starnutiu. Ide o zhubné nádory a individuálnu intoleranciu. Ak sú na koži rany a nedávne jazvy, bylinky je možné použiť len po konzultácii s odborníkom.

Bylinky na vrásky na tvári priaznivo pôsobia, ak sa prípravky na ich báze používajú pravidelne a dlhodobo. Odporúča sa tiež pravidelne striedať produkty a typy kozmetických procedúr.